Itali:5 ton droge nga Shqiperia , 25 të arrestuar

Itali:5 ton droge nga Shqiperia , 25 të arrestuar

161
SHPËRNDAJE

Një tjetër sasi e madhe droge është kapur në Itali dhe dyshohet se vinte nga Shqipëria.

Mediat italiane raportojne se policia italiane ka sekuestruar 5 ton drogë, ndërsa në pranga u vunë 25 persona

Mes të ndalurave edhe tre persona të dyshuar si organizatorë të trafikut.

Operacioni është në vazhdim e siper dhe mesohet se mes të ndalurave ka edhe italianë që prisnin mallin në Itali

Operacioni me sekuestrimin e 5 tonve marijuanë nga Shqipëria, me 25 arrestime ëstë zhvillira nga i Policisë Financiare i koordinuar nga policia e Catanzaro. Sipas medias Italiane operacioni ka lejuar të çmontohet një rrjet i trafikut të drogës nga Shqipëria, i cili përfshinte pesë ton marihuanë, është 25 arrestime.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.