ISIS kercenon me sulme Europen per Krishtlindje

ISIS kercenon me sulme Europen per Krishtlindje

45
SHPËRNDAJE

Organizata terroriste ISIS ka paralajmëruar se do të sulmojë së shpejti Romën dhe këtë njoftim ata e kanë bërë në një poster në internet që tregon ujkun me pamje nga Sheshi i Shën Pjetrit.

Një kërcënim i frikshëm i postuar nga mbështetësit e grupit terrorist thotë: “Festa e Kryqtarëve po afrohet, tregoji atyre kuptimin e terrorizmit”.

Grupi i mediave pro ISIS, Wafa ka postuar një fotografi të një xhihadisti që përballet me Bazilikën Papale, së bashku me një mesazh që u bën thirrje ekstremistëve: “Mos e mbani gjakun tuaj, shpërblimi është parajsë”.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.