Gruevski: Kriza politike do të zgjidhet

Gruevski: Kriza politike do të zgjidhet

36
SHPËRNDAJE

Ish-kryeministri i Maqedonisë sqaroi se nga kjo krizë do të dalin edhe më të përgatitur, pasi nuk ka fuqi më të madhe sesa populli dhe se ai që është kundër popullit është i dënuar me humbje.

“Kriza aktuale politike, në të cilën ndodhet Maqedonia tashmë prej një periudhë të gjatë, e shkatërron paqen dhe përditshmërinë e qytetarëve dhe reflektohet edhe në ekonomi, edhe pse ajo po zhvillohet në mënyrë solide”, theksoi ai.

“Në thelbin e VMRO-DPMNE-së është mbrojtja e shtetit”, shtoi Gruevski.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.