Franca arreston Ramush Haradinaj

Franca arreston Ramush Haradinaj

54
SHPËRNDAJE

Policia franceze ka arrestuar sot kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe ish-kryeministrin Ramush Haradinaj. 

Ai është arrestuar në bazë të urdhër-rarresti ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia, raporton Insajderi.

 

Haradinaj thuhet se ndodhet në ndalim në një burg në Francë, ndërkohë që autoritetet franceze kanë njoftuar ato kosovare për arrestimin e tij.

 

Haradinaj më herët ishte arrestuar edhe në Slloveni.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.