Filmi “Babai”

Filmi “Babai”

27
SHPËRNDAJE

Pas sukseseve të shumta filmi ‘Babai’ me skenar dhe regji nga Visar Morina, do të shfaqet sot premierë në Los Angeles.

Filmi do të jepet në festivalin e filmit South East European, i cili do të nisë sot dhe do të përfundojë në 5 maj.

Ky film është një ndër filmat më të suksesshëm të kinematografisë kosovare dhe së fundmi protagonisti i filmit Astrit Kabashi fitoi çmimin aktori më i mirë në festivalin Angers Film Festival në Francë.

Në film interpretojnë aktorët kryesorë Astrit Kabashi, Adriana Matoshi dhe Val Maloku, etj.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.