Erdogan viziton Kroacine

Erdogan viziton Kroacine

20
SHPËRNDAJE

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan do të zhvillojë nesër një vizitë zyrtare në Kroaci, i shoqëruar nga pesë ministra dhe rreth 100 biznesmenë.

Analistët thonë se vizita ka një dimension të rëndësishëm ndërkombëtar duke qenë se në bisedimet me drejtuesit më të lartë kroatë, kushtuar krizës së migrantëve dhe luftës kundër terrorizmit, do të jenë të pranishëm edhe anëtarët e presidencës kolegjiale boshnjake.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.