Erdogan ka anuluar 50.000 pasaporta te shtetasve perendimore

Erdogan ka anuluar 50.000 pasaporta te shtetasve perendimore

100
SHPËRNDAJE

Presidenti turk Rexhep Erdogan ka anuluar 50.000 pasaporta te shtetasve petendimore qe kane shprehur kritika ndaj tij pas grushtit te shtetit 

Mbi  60.000 persona janë arrestuar, larguar nga puna ose pezulluar në dy javë pas puçit te dështuar.Erdogan ka paralajmëruar udhëheqësit perëndimorë dhe biznesin e tyre ndwrsa  ai forcon kontrollin e tij mbi kombin. Ai madje ka shprehur dyshime se Shtetet e Bashkuara mund të ketë qenë mbështetur komplot.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.