Dy viktima ne nje aksident në hekurudhën që lidh Italinë me Evropën

Dy viktima ne nje aksident në hekurudhën që lidh Italinë me Evropën

40
SHPËRNDAJE

Dy punonjës të hekurudhave u vranë dhe tre të tjerë u plagosën në një aksident që shkaktoi mbylljen e përkohshme të linjës hekurudhore mes gadishullit italian dhe Austrisë.

Aksidenti ndodhi gjatë punimeve për mirëmbajtjen e hekurudhës në afërsi të Bressanones, në veri të Italisë, në linjën hekurudhore të Brennerit, linja më e frekuentuar hekurudhore që lidh Italinë me veriun e Evropës nëpërmjet Austrisë.

Gjatë punimeve, frenat e një treni që ndodhej mbi shina nuk kanë funksionuar dhe si pasojë ai është përplasur me një tren tjetër duke shkaktuar një shpërthim të fortë.

Linja hekurudhore u ndërpre për shkak të një hetimi mes Bressanones dhe Fortezzas, rreth 10 kilometra më në veri dhe do të rihapet pasdite.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.