Donald Trump takohet me Papen ne Vatikan

Donald Trump takohet me Papen ne Vatikan

101
SHPËRNDAJE

‘Nuk do ta harroj atë që më the!’ Trump surprizon Papa Françeskun me një dhuratë historike

Presidenti Donald Trump ka surprizuar Papa Françeskun, duke i dhënë një seri shkrimesh të vjetra të Martin Luther King Jr.


Trump i dhuroi Atit të Shenjte librat pas një takimi privat në Vatikan mëngjesin e sotëm. Theksojmë se Papa foli për Mbretin dhe trashëgiminë e tij të të drejtave civile gjatë fjalimit të tij në Kongres në vitin 2015.


Shtëpia e Bardhë deklaroi se dhuratat përfshinin pesë librat që Mbreti shkroi gjatë jetës së tij.
“Dhurata nderonin shpresën, vizionin dhe frymëzimin e Luther King për gjeneratat që do të vijnë”, tha në një deklararatë Shtëpia e Bardhë
Presidenti Donald Trump doli nga takimi i tij privat me Papën, duke i thënë se “nuk do të harronte kurrë atë që i kishte thënë”.
Pas takimit me Trump, Ati i Shenjtë ka përshëndetur përzemersisht Melanian dhe vajzën e presidentit amerikan, Ivankan.

 https://www.facebook.com/bbcnews/videos/10154703652247217/

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.