28 Nëntori është festë e trefishtë në Kosovë

28 Nëntori është festë e trefishtë në Kosovë

49
SHPËRNDAJE

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi deklaroi sot se 28 Nëntori është festë e trefishtë në Kosovë.

Në një postim në Facebook, presidenti Thaçi, shprehet se 28 Nëntori është festë e trefishtë në Kosovë.Është dita e pavarësisë së Shqipërisë, ditëlindja e komandantit Adem Jashari dhe dalja publike e parë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”.

“Për të shprehur respektin për ata që dhanë gjithçka që patën për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, sot bëra homazhe në kompleksin memorial në Prekaz, te shtatorja e Zahir Pajazitit, te varri i presidentit Rugova dhe te varret e Fehmi e Xhevë Lladrovcit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.