12 kuintale drogë u sekuestrua nga policia italiane ne Bari.

12 kuintale drogë u sekuestrua nga policia italiane ne Bari.

84
SHPËRNDAJE

Një sasi prej 12 kuintal drogë e llojit marijuanë u sekuestrua nga policia italiane në portin e Barit. Vlera e drogës kap shifrën e 12 milionë eurove.Rojet bregdetare pikasën një anije që udhëtonte me shpejtësi në brigjet detare të Pulias dhe më pas i janë vënë në ndjekje.Me t’u pikasur se ishin në ndjekje, trafikantët kanë braktisur mjetin lundruese dhe janë zhdukur pa gjurmë. Lënda narkotike ishte e ndarë në 80 pako.Gomonia që po transportonte drogën ishte 10 metra e gjatë dhe e pajisur me dy motorë të fuqishëm me nga 350 kuaj fuqi secili. Gomonia është konfiskua

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.