Gulen: Erdogan ka organizuar grushtin e shtetit ne Turqi

Gulen: Erdogan ka organizuar grushtin e shtetit ne Turqi

42
SHPËRNDAJE

Imami turk, Fethullah Gulen, të cilin autoritetet turke dhe presidenti Erdogan e akuzojnë për grusht shtet të dështuar dhe puç ushtarak, ka bërë një deklaratë të papritur.
Gulen, të cilin Erdogan e ndërlidh me organizatën FETO, ka thënë se do ta respektonte vendimin e mundshëm të autoriteteve amerikane për ekstradim në Turqi, transmeton lajmi.net.
Mirëpo, ai sërish ka thënë se puçin e ka organizuar vet presidentin Rexhep Tayyip Erdogan.
“Nuk jam fort i brengosur për kërkesën që unë të ekstradohem”, ka thënë Gulen, i cili jeton si emigrant në shtetin amerikan të Pensilvanisë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.