20 te vdekur dhe 90 persona te plagosur ne nje dasem ne...

20 te vdekur dhe 90 persona te plagosur ne nje dasem ne Turqi

102
SHPËRNDAJE

Një shpërthimne një martesë pranë qytetin jugor turk Gaziantep ka vrarë të paktën 22 vetë dhe plagosi 94 , thotë guvernatori i rajonit. Qeveria turke e ka quajtur atë një sulm terrorist; dhe sugjeroi se është kryer nga një vetëvrasës me bombë. Gaziantep, që është kryesisht kurde, është rreth 64km (40 milje) larg kufirit me Sirinë. Një sulmues vetëvrasës vrau dy policë atje në maj.Ka njerëz që kanë humbur jetën e tyre dhe ne kemi informacion fillestar duke sugjeruar se ishte një sulm me bombë

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.