Radhë kilometrike mjetesh në Kakavijë, shkak mungesa e sporteleve nga pala greke

Radhë kilometrike mjetesh në Kakavijë, shkak mungesa e sporteleve nga pala greke

287
SHPËRNDAJE

Emigrantë të shumtë po kthehen në atdhe për të shijuar pushimet në vendin e tyre.

Bëhet me dije se ka fluks dhe se janë krijuar radhë të gjata mjetesh nga Greqia në Shqipëri. Mësohet se shkak i këtij fluksi është bëra pala greke, pasi edhe pse ka fluks ata vijojnë të punojnë vetëm me dy sportele.4 kilometra ka shkuar radha e makinave nga Greqia në Shqipëri. Në palën shqiptare situata është e qetës pasi punohet me katër sportele në hyrje dhe tre në dalje.

S'KA KOMENTE