Qytetarët kërkojnë sensibilizim për 20 vjeçarin autik te vrarë në Velipojë: E...

Qytetarët kërkojnë sensibilizim për 20 vjeçarin autik te vrarë në Velipojë: E ëma e tij e pikëlluar nuk ka as para për varrimin e tij

2921
SHPËRNDAJE

Reagime të shumta ka pasur në rrjet gjatë ditës së sotme përngjarjen e rëndë ku mes 4 personave të vrarë në Velipojë ishte edhe kamarieri 20 vjeçar të cilit i kishte vdekur babai pak kohë më parë dhe ëpr të ishte dita e parë e punës. 

Kjo ditë rezultoi të ishte e fundit për jetën e tij. Pikëllimi ka qenë shumë i madh, ka pasur reagime të shumta nga personazhe publikë dhe jo publikë, ndër to edhe njerëz që e kanë njohur nga afër të ciëlt kanë bërë thirrje për sensibilizim duke mbështetur nënën e tij e cila është e pikëlluar dhe nuk ka as para për varrimin e djalit të saj. Ndër të tjera mësohet se 20 vjeçari Myzerim Zeneli ka qenë edhe autik dhe kishte filluar punën e tij të parë për të mundur të mbijetonte.

https://www.instagram.com/p/CQoYFsPM7sS/?utm_medium=copy_link

S'KA KOMENTE