Qindra mjek ne Greqi proteste kunder vaksinimit te detyruar

Qindra mjek ne Greqi proteste kunder vaksinimit te detyruar

48
SHPËRNDAJE

Qindra mjekë që punojnë në spitalet shtetërore në Greqi marshuan nëpër kryeqytet, Athinë për të dënuar vaksinimin e detyrueshëm kundër Covid dhe planet e qeverisë që ata besojnë se vetëm do të përkeqësojnë mungesën e stafit.

Rreth 500 protestues dolën në rrugë në Athinë të enjten, duke marshuar pranë parlamentit drejt Ministrisë së Shëndetësisë si pjesë e grevës së tyre 24-orëshe. Fotot dhe pamjet e ngarkuara në Twitter tregojnë njerëz me pankarta dhe flamuj teksa po ecnin nëpër kryeqytet.

S'KA KOMENTE