Qelloi me thike 5 persona ne xhami, ky eshte autori i arrestuar

Qelloi me thike 5 persona ne xhami, ky eshte autori i arrestuar

292
SHPËRNDAJE

Ky është autori i sulmit në xhaminë tek “Rruga e Kavajës”. Pesë persona mbetën të plagosur, pasi 34-vjeçari Rudolf Nikolli hyri në xhami dhe qëlloi me thikë. Autori i plagosjes eshte neutralizuar dhe arrestuar nga sherbimet e Policise

Ndërkohë, shërbimet e Policisë iu kanë dhënë ndihmën e  parë shtetasve të lënduar, të cilët janë transportuar në spital, për ndihmë mjekësore dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën

Në vendngjarje ka mbërritur grupi hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për sqarimin e rrethanave dhe dokumentimin e plotë ligjor të ngjarjes.

S'KA KOMENTE