Qëlloi burrin me armë, shqiptarja e veshur me anti-plumb në gjykatë ne...

Qëlloi burrin me armë, shqiptarja e veshur me anti-plumb në gjykatë ne Greqi

168
SHPËRNDAJE

Shtetasja Klodiana Çela doli ditën e sotme përballë gjykatës greke, pasi akuzohet për plagosjen ndaj ish partnerit. Me jelek anti-plumb, e rrethuar nga oficerët e policisë shqiptarja ka dalë përpara gjykatës në Athinë, për akuzat e vrasjes së mbetur në tentativë dhe armëmbajtje pa leje.

Konkretisht, prokurori i Gjykatës së Shkallës së Parë, Ioakeim Kassotakis, ka proceduar penalisht 49-vjeçaren për vrasje të mbetur në tentativë, në gjendje të qetë mendore, armëmbajtje pa leje, armëmbajtje pa leje, kërcënim në familje dhe tentativë për rrëmbim të mitur nën 14 vjeç.

Duke hyrë në hetuesi, artistja 49-vjeçare tha për babain e fëmijës së saj që qëlloi dje në Çalandri: “Më rrëmbeu dhe dhunoi vajzën për pesë vite dhe prokurori për të mitur nuk bëri asgjë. Në 10 kam qenë në Unë dhe Ministri i Drejtësisë raportuam”.

S'KA KOMENTE