Qarkullonte me arme zjarri arrestohet 39 vjecari

Qarkullonte me arme zjarri arrestohet 39 vjecari

260
SHPËRNDAJE

Lushnje

  • Qarkullon me armë zjarri pa leje, kapet në flagrancë dhe arrestohet nga policia.

Në zbatim të Planit të Masave “Për kontrollin e territorit, parandalimin e ngjarjeve kriminale, kapjen e autorëve të veprave penale, personave që mbajnë armë zjarri pa leje, personat në kërkim”, gjatë kontrolleve të ushtruara në rrugë të ndryshme të qytetit të Lushnjes, u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit:

•Xheni Xhumari, 39 vjeç, banues në Lushnje.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në lagjen “Karbunarë e Madhe” Lushnje, gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin tip “Benz”, brenda në çantën e tij të dorës iu gjetë dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pistoletë pa leje, 1 krëhër, 14 fishekë pistolete dhe 4 fishekë arme gjahu.

Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprat penale ”Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”, dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive” parashikuar nga Nenet 278/a dhe 280 të Kodit Penal.

S'KA KOMENTE