Protesta kundër rritjes së çmimit të naftës, Berisha iu bën thirrje qytetarëve...

Protesta kundër rritjes së çmimit të naftës, Berisha iu bën thirrje qytetarëve të dalin në shesh

162
SHPËRNDAJE

Teksa çmimi i naftës është duke iu afruar çmimit prej 300 lekësh, një shifër kjo rekord në këto 30 vite në Shqipëri, ish-kryeministri Sali Berisha iu është bashkuar thirrjeve për të protestuar sot pasdite përpara kryeministrisë në Tiranë.

Berisha ka postuar njoftimin për protestën, e organizuar kryesisht në rrjetet sociale nga aktivistë të ndryshëm të shoqërisë civile, teksa shkruan: Tirana ne shesh ne ora 17:00 kunder qeverise per rritjen e çmendur te çmimit te naftes! sb

Ndërkohë që nga Partia Demokratike e Lulzim Bashës, nuk ka asnjë reagim derimë tani për protestën e sotme, ku duket se zhvillimet e brendshme dhe karrigia e kryetarit, përbëjnë pikën kryesore të axhendës së ditës.

S'KA KOMENTE