Prezantohet trajneri i ri i Kombetares Shqiptare

Prezantohet trajneri i ri i Kombetares Shqiptare

93
SHPËRNDAJE

Presidenti i FSHF Armando Duka ka prezantuar sot trajnerin e ri te Kombetares Shqiptare Edy Reja. Duka eshte shprehur se me kete zgjedhje te bejme hapa perpara.73-vjecari do të pasojë në këtë detyrë Kristian Panucin.

Ish-trajneri i Napolit, Lacios dhe Atalantës ka vendosur të pranojë ofertën e kreut të FSHF, Armand Dukës, dhe të marrë drejtimin e Kombëtares kuqezi. Trajneri i ri i Kombëtares, me italianin i cili ka firmosur një kontratë deri në nëntor, me opsion rinovimi. Në fjalën e tij tekniku italian theksoi se në karrierën e tij ka firmosur gjithnjë kontrata të shkurta:Reja do të jetë italiani i katërt në krye të Shqipërisë gjatë periudhës Duka.

S'KA KOMENTE