Prangosen 6 shqiptarë,kapen me ‘shtëpi’ bari në Belgjikë

Prangosen 6 shqiptarë,kapen me ‘shtëpi’ bari në Belgjikë

424
SHPËRNDAJE

Gjatë shqiptarë janë arrestuar në Antwrp të Belgjikës, pasi janë kapur në një ‘shtëpi’ bari.

Mediat belge shkruajnë se policia kishte marrë denoncim nga banorët e zonës, pasi kanë ndjerë një erë të fortë kanabisi. Shqiptarët janë të moshave 23 deri në 38 vjeç.

Gjatë kontrollit fizik, policia gjeti dhe sekuestroi 1445 bimë kanabisi. Të dyshuarit do të dalin para gjykatës të martën që vjen.

S'KA KOMENTE