Prangosen 3 persona në Greqi, mes tyre edhe një shqiptar ,u kapen...

Prangosen 3 persona në Greqi, mes tyre edhe një shqiptar ,u kapen per trafik droge

184
SHPËRNDAJE

Tre persona janë arrestuar për trafik të lëndëve narkotike në Rodos. Mediat greke bëjnë me dije se në pranga kanë rënë 42-vjeçar shqiptar, një 36 vjeçare me origjinë nga Bullgaria dhe një 54-vjeçar.

Sipas autoriteteve shqiptari ishte i njohur për rastet e trafikimit të qenieve njerëzore si edhe të grabitjeve në Faliraki, po ashtu edhe për trafikim të kokainës.

42-vjeçari është mbajtur në vëzhgim nga policia dhe pas hetimeve të vazhdueshme është zbuluar edhe banesa e tij.

Gjatë kontrollit fizik shqiptarit i është sekuestruar një telefon, ndërsa në makinë dy pako kokainë.

S'KA KOMENTE