Pompeo paralajmëron deklaratën ‘bombë’ para ikjes së Trump, do të zbulojë të...

Pompeo paralajmëron deklaratën ‘bombë’ para ikjes së Trump, do të zbulojë të vërtetën e Covid-19

438
SHPËRNDAJE

DailyMail paralajmëron një deklaratë bombë të Sekretarit Amerikan të Shtetit , Mike Pompeo lidhur me origjinën e COVID-19.

Bazuar tek burimet nga zyrtarët e lartë të Uashington, thuhet se Pompeo do të dalë me prova të reja dramatike për të treguar se si virusi COVID-19 është krijuar dhe ka dalë nga një laborator i Ëuhan, dhe nuk është natyral.

Po ashtu e pritshme është që Pompeo të akuzojë drejtpërdrejt Institutin e Virologjisë së Ëuhan si krijuesen e virusit me shkencëtarë kinezë dhe të huaj.

Teksa ka ngelur edhe një javë nga Presidenca e Trump, duket se SHBA do të bëjë një përpjekje tjetër për të sulmuar Kinën lidhur me 

S'KA KOMENTE