Policia publikon emrin e Fierakut i denuar per jete per rrembimin e...

Policia publikon emrin e Fierakut i denuar per jete per rrembimin e nje femije

1945
SHPËRNDAJE

Nga rrëmbim fëmije, tek vrasje e trefishtë apo vrasje e një efektivi policie. Këto janë krimet e rënda të kryera nga tre persona që prej vitesh janë në listën e personave të shpallur në kërkim nga policia dhe ndaj të cilëve gjykatat kanë vendosur dënime per jete . Policia e shtetit deklaron se këta 3 persona janë objekt i punës së Njësisë së Kërkimit.

I dënuari me burg përjetë Flamur Ndino

Në datën 4 qershor 1995, në qytetin e Fierit, shtetasi Flamur Ndino, në bashkëpunim me shtetas të tjerë, ka rrëmbyer me qëllim trafikimi fëmijën e mitur J. L., 3 vjeç, banues në Fier.

Shtetasi Flamur Ndino është dënuar me burgim të përjetshëm, nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprën penale “Rrëmbimi i fëmijës, i kryer në bashkëpunim”.

Flamur Ndino

I dënuari me burg përjetë Misir Tare

Në datën 30 maj 1993, në fshatin Pashalli, Berat, shtetasi Misir Tare ka kryer vrasjen e shtetases L. T, bashkëshortja e tij dhe të prindërve të saj, shtetasit Xh. D dhe A. D.

Misir Tare është dënuar me burgim të përjetshëm, nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Berat, për veprën penale “Vrasja e trefishtë”.

Misir Tare

Besnik Coka, i dënuar me 25 vjet burg

Në datën 25.08.1997, në vendim e quajtur “Ura e Setës”, në Dibër, shtetasi Besnik Coka, në bashkëpunim me persona te tjerë, ka vrarë shtetasin M. K. (punonjës policie).

Besnik Coka është dënuar me 25 vjet burg, nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Dibër, për veprat penale “Vrasja me paramendim” dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Besnik Coka

S'KA KOMENTE