Policia jep detajet per tentativen e vetevrasjes me thike te 30 vjecarit...

Policia jep detajet per tentativen e vetevrasjes me thike te 30 vjecarit ne Patos

821
SHPËRNDAJE

Fier
Informacion paraprak

Në datën 16.05.2019, rreth orës 09:00, në Patos, shtetasi L.Xh, 35 vjeç,(i cili dyshohet se vuan nga sëmundja mendore) pasi ka mbyllur derën e banesës nga brenda, ka tentuar të vetvritet me një mjet prerës (thikë).

Falë ndërhyrjes së forcave të policisë dhe FNSH Fier u bë i mundur neutralizimi dhe shoqërimi i tij drejt Spitalit Rajonal Fier ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën nën kujdesin e mjekëve.

S'KA KOMENTE