Policia jep detaje per aksidentin ne Qafe -Muzine

Policia jep detaje per aksidentin ne Qafe -Muzine

351
SHPËRNDAJE

Gjirokastër/Informacion paraprak.

Njoftohemi se rreth orës 15:30, në rugën nacionale Gjirokastër-Sarandë, në vendin e quajtur Muzinë, mjeti tip “Land Rover” me drejtuese shtetasen R. Ç. është përplasur me mjetin tip furgon me drejtues shtetasin B. P.

Si pasojë e përplasjes mjeti tip furgon ka dal nga rruga dhe ka përfunduar disa metra poshtë rrugës.

Për pasojë kanë humbur jetën 4 shtetas, të cilët ndodheshin në mjetin tip furgon nderkohe ka nderruar jete ne spital edhe drejtuesi i furgonit duke e cuar ne 5 numrin e viktimave

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

S'KA KOMENTE