Policia gjen shuma te medha parash në makinën e blllokuar nga PD...

Policia gjen shuma te medha parash në makinën e blllokuar nga PD në Maqellarë

1098
SHPËRNDAJE

Një tjetër dyshim për blerje votash regjistrohet në vend, teksa na ndajnë vetëm 3 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit.
Përfaqësues të Partisë Demokratike kanë bllokuar një mjet në Maqellarë, me pretendimin se personat që ndodheshin brenda tij po shpërndan para në këmbim të votave.

Nga pamjet e publikuara shihet se përfaqësuesit e PD dhe disa banorë kanë bllokuar mjetin, ndërsa në vendin e ngjarjes është edhe policia. Deri më tani nuk kemi një reagim zyrtar nga PD si dhe nga policia e Dibrës.

S'KA KOMENTE