Polici bashkise aksidenton nene e bije ,policia fsheh ngjarjen /Detaje te reja

Polici bashkise aksidenton nene e bije ,policia fsheh ngjarjen /Detaje te reja

2361
SHPËRNDAJE

Polici bashkiak aksidenton nene e bije ,policia fsheh ngjarjen .Detaje te reja kane dale ,pas vdekjes se 60 vjecares , nga aksidenti i ndodhur ne Marinze te Roskovecit .Sokol Prifti 34 vjec me date 28 dhjetor ne gjendje te dehur ka aksidentuar Zeqine dhe Nertila Kasa te cilat ishin duke ecur ne trotuar .Diten e sotme jemi interesuar mbi ngjarjen ka qene prane familjareve te cilet jetojne ne gjendje te veshtire ekonomike .Bashkeshorti Tajar ,Djali Ardian dhe Vajza Nertila qe mbijetoj ne aksident shprehen se duan drejtesi ndaj nenes se tyre pasi ju mor jeta padrejtesisht.

Po aq te shokuar jane edhe banoret te cilet tregojne se shkak eshte mungesa e sinjalistikes rrugore.

Mbi kete ngjarje te rende eshte ngritur dhe nje grup hetimor pasi mbi 34 vjecarin rendojne veprat penale Shkelje e rregullave te qarkullimit rrugor dhe Drejtim i mjetit ne menyre te parregullt.

S'KA KOMENTE