Plagosje me armë zjarri , qëllohet me dy plumba 45-vjeçari

Plagosje me armë zjarri , qëllohet me dy plumba 45-vjeçari

362
SHPËRNDAJE

Plagosje me arme zjarri ne Shkoder. I plagosur ka.mbetur shtetasi Nikolin Upa rreth 45 vjec i cili ka qene kryetar i PS ne Vaun e Dejes .Ngjarja ka ndodhur ne afersi te shkolles pyjore. 45 vjecari ka marre dy plumba ne kembe dhe eshte derguar ne spitalin rajonal te Shkodres dhe ndodhet jashte rrezikut per jeten. Policia ne vendngjarje po punon per identifikimin dhe kapjen e autorit. Ta paqarta arsyet e plagosjes.

Shkodër/Informacion paraprak

Më datë 04.09.2021, rreth 10:15, në afërsi të shkollës Pyjore, Shkodër, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri në këmbë, jashtë rrezikut për jetën shtetasi N. H., 54 vjeç, banues Vau Dejës.

Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë shërbimet e Policisë ku vijon krehja e zonës për kapjen e autorit.

Grupi hetimor nën drejtimine Prokurorisë ndodhet në vendngjarje dhe vijon punë për sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e ngjarjes.

S'KA KOMENTE