Plagosja me armë zjarri në zyrat e PD-së, flet Basha: Atentat kundër...

Plagosja me armë zjarri në zyrat e PD-së, flet Basha: Atentat kundër demokracisë

134
SHPËRNDAJE

Menjëherë pas ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e sotme në Kavajë, në zyrat e Partisë Demokratike ka shkuar Lulzim Basha. Pasi diskutoi me përfaqësues të shtabit të selisë në Kavajë, Basha doli në një deklaratë për mediat duke e quajtur atentat kundër demokracisë ngjarjen e ndodhur.

Basha:

Sonte Kavaja është përballur me një ngjarje të rëndë, një atentat kundër PD-së dhe Alenacën për Ndryshim nga një Kryeministër që e di që të dielën humb.

Një akt i cili tregon ka humbur cdo kufi njerëzor dhe njerëzit e tij kanë humbur toruan dhe qëllojnë më armë.

Kërkojnë të frikësojnë PD-në dhe Kavajën, këkrojnë të na mbyllin gojën. Nuk i kemi frikë, do të marrin përgjigjen e merituar nga Kavaja me votë. Kavaja e di fare mirë, të tilla akte kanë shenuar kthesa të mëdha, rrëzimin e diktaturës dhe humbjen e toruas nga një grusht njerëzit dhe qytetarët kanë vendosur ti largojnë.

Më e bashkuar se kurrë është Kavaja Alenaca Demokratike. Vëllezër e motra të mbarë Shqipërisë, le ti japim këtij akti përgjigje ditën e dielë. Kështu ti japim fund këtij 8 vjecari makth për shumicën dërrmuese dhe të kthejmë Kavajën e demorkacisë të gjithë së bashku, asnjë hap prapa dhe të vazhdojmë marshimin tonë deri ditën e dielë dhe ti japim përgjigjen e merituar këtij atentati të shëmtuar kundër PD-së.

S'KA KOMENTE