Plagosi me arme gjahu nje shtetas ne Fier arrestohet autori

Plagosi me arme gjahu nje shtetas ne Fier arrestohet autori

4211
SHPËRNDAJE

Fier

Plagosi me armë gjahu një shtetas, falë reagimit në kohë të Policisë, prangoset autori.

Sot rreth orës 09:00, në fshatin Vreshtas, Fier, shtetasi H. N., 66 vjeç, pas një konflikti për motive të dobëta, ka plagosur me armë gjahu shtetasin K. N., 37 vjeç, i cili ndodhet në spitalin e Fierit nën kujdesin e mjekëve.

Menjëherë në vendngjarje shkuan shërbimet e Policisë, të cilët bënë të mundur kapjen e autorit të dyshuar dhe shoqërimin e tij në Komisariatin e Policisë Fier.

U sekuestrua në cilësinë e provës materiale arma e gjahut.

Në vijim të veprimeve hetimore, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit H. N., për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”.

Materialet do i kalojnë Prokurorisë Fier, për veprime të mëtejshme procedurale.

S'KA KOMENTE