Plagoset babai dhe djali i mitur ne nje aksident ne aksin rrugor...

Plagoset babai dhe djali i mitur ne nje aksident ne aksin rrugor Korce-Pogradec

371
SHPËRNDAJE

Një aksident është regjistruar këtë të diel në aksin rrugor Korçë-Pogradec. Në aksident janë përfshirë dy automjete tip “Volkswagen” me drejtues respektivë shtetasit G. B. dhe shtetasin L. M.

Për pasojë kanë mbetur të plagosur shtetasi G. B. dhe djali i tij i mitur pasagjer në mjet,

Për pasojë janë dëmtuar drejtuesi, shtetasi G. B. dhe djali i tij i mitur pasagjer në mjet, të cilët u dërguan për mjekim në Spitalin e Pogradecit. Me drejtuesin tjetër po kryen veprimet e mëtejshme procedurale.

Informacion- Pogradec/Informacion paraprak

Më datë 21.08.2022, rreth orës 15:10, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në afërsi të fshatit Leshnicë, janë përfshirë në një aksident rrugor dy automjete tip “Volksëagen” me drejtues respektivë shtetasit G. B. dhe shtetasin L. M.

Për pasojë janë dëmtuar drejtuesi, shtetasi G. B. dhe djali i tij i mitur pasagjer në mjet, të cilët u dërguan për mjekim në Spitalin e Pogradecit. Me drejtuesin tjetër po kryen veprimet e mëtejshme procedurale.

S'KA KOMENTE