Pjesë e një grupi kriminal, urdhër arreste nga SPAK për 30 persona

Pjesë e një grupi kriminal, urdhër arreste nga SPAK për 30 persona

285
SHPËRNDAJE

SPAK ka leshuar urdher- arreste per rreth 30 persona, te cilet dyshohet se jane pjese e nje grupi kriminal.

Mesohet se ka arrestime ne disa qytete.

Me urdhër të Prokurorisë së Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, vetem në qytetin e Vlorës jane shoqeruar 6 persona , dhe pritet tiu komunikohet masa e arrestit me urdhër të SPAK.

Operacioni është ende në vijim, por dyshohet se të arrestuarit janë pjesë e një grupi kriminal që operon në qytetin bregdetar dhe është i përfshirë në trafik droge por edhe në ngjarje të rënda kriminale.

S'KA KOMENTE