Pjesë e një grupi kriminal, arrestohet shqiptari i rrezikshëm në Greqi

Pjesë e një grupi kriminal, arrestohet shqiptari i rrezikshëm në Greqi

2176
SHPËRNDAJE

Një shqiptar i rrezikshëm është arrestuar në Greqi, në tentativë për të ikur në Itali. Shqiptariështë ndaluar në Portin e Patrës, teksa ka qenë duke tentuar të futej me mjet në traget.

Ndaj tij ishte lëshuar një urdhër-arresti për grup kriminal, grabitje, mbajtje pa leje të armëve të zjarrit dhe lëndëve shpërthyese, si dhe sulm ndaj grave.

Ngjarjet për të cilat akuzohen shqiptari, kanë ndodhur në qytete të ndryshme të Peloponezit, në Kalamat, Githio dhe Sparti.

S'KA KOMENTE