Petro Koci nga FIERI : Ftesa per opoziten jo politike apo per...

Petro Koci nga FIERI : Ftesa per opoziten jo politike apo per qeverisjen se bashku

283
SHPËRNDAJE

Eshte perkujtuar sot 5 Maji dita e deshmoreve qe dhane jeten ne Luften Nacional Clirimtare. Ne perkujtim te kesaj dite qe simbolizon gjakun e deshmoreve kane marre pjese autoritetet me te larta vendore dhe deputet te Qarkut Fier nga Partia Socialiste Ne nderim te kesaj dite jane zhvilluar homazhe dhe vendosur kurora me lule ne obeliskun e varrezave te deshmoreve ne Fier.Z/Ministri i Mbrojtjes ka vlerësuar 5 majin si ditën simbol të luftës heroike , gjakut të derdhur dhe kontributit të dëshmorëve që dhanë jetën për clirimin e Shqipërisë.Petro Koci nga varrezat e Deshmore Fier ne kete perkujtimore te 5 majit eshte shprehur :
Sot dite e shejte per ata qe dhane jeten per lirine e atdheut Kjo dite duhet te ishte dite bashkimi dhe jo dite ndarjeje ndaj opozita duhet te ishte ketu ,

Nuk behet fjale per bashkim politik me opoziten, behet fjale per tu bashkuar rreth interesave kombetare e strategjike, sic eshte integrimi evropian. Besoj se te gjithe duhet te kene fuqine per te dale dhe per te kapercyer interesat e ngushta individuale dhe partiake dhe per tju bashkuar nje rruge ku te gjithe investohen per interesin e shqiptareve.

S'KA KOMENTE