Petro KOCI kujton 29 majin e 1994 ne LIBOFSHE te FIERIT

Petro KOCI kujton 29 majin e 1994 ne LIBOFSHE te FIERIT

248
SHPËRNDAJE


Deputeti i PS Fier PETRO KOCI, i zgjedhur nga zgjwdhjet e 25 prillit ,nepermjet një postimi në rrjetet sociale perkujton 29 majin e vitit 1994 kur ai se bashku me socialiste te tjere u dhunuan dhe perndoqen ne procesin elektoral. Petro Koci shkruan se PD e përgjaku procesin elektoral, me dhune e armë duke e konsideruar kete date si nje masaker e rregjimit te Berishes.

Postimi i plote i Petro Kocit

Sot eshte 29 Maj.
1.Si sot 27 vjet me pare eshte kryer masakra e Libofshes. Viti 1994. Bandat e PD pergjaken procesin elektoral lokal. Armet, rrahjet, gjaku, grushtat, fyerjet, falsifikimet, grabitja e votes i dhane kryetarin e Komunes regjimit te Berishes. Slogani i PD: pushteti merret ne gjak.
Asnje titullar i PD nuk ka kerkuar falje per kete.

  1. Si sot 25 vjet me pare falangat e policise dhe SHIK iu versulem selise se PS Fier sepse po benim miting me 30 vete ne oborrin e saj. Viti 1996. Selia u qellua me bresheri kallashnikovi nga furgoni i policise.
    Lufte ne shkallet e selise derisa mbrriti helikopteri me nendrejtorin e pergj te policise nga Tirana. Nje dite me pare kishte ndodhur hataja ne sheshin Skenderbej. U arrestuan nenkryetari i Keshillit te Rrethit Maksim Cunaj sepse po vinte drejt selise dhe shume te tjere. Ishim vetem 3 dite pas masakres se 26 Majit.
    Rrnohet per me tregue!

S'KA KOMENTE