Persona te armatosur dhe te maskuar bllokojne rruget ne Veri te Kosoves

Persona te armatosur dhe te maskuar bllokojne rruget ne Veri te Kosoves

96
SHPËRNDAJE

okalë kanë filluar që të bllokojnë rrugët. E njëjta gjë po ndodh edhe në Leposaviq, siç raporton REL.

Ndërkohë në Mitrovicë të veriut janë dëgjuar edhe sirenat.

Në Rudarë, në fotografitë që i ka publikuar edhe “Kosovo Online” shihen që janë grumbulluar edhe vetura të ambulancës, ndërkohë disa rrugë janë bllokuar me kamionë të mëdhenj.

Gjithë kjo raportohet të ketë ndërlidhje me arrestimin që ka ndodhur sot në Jarinje të ish-pjesëtarit të Policisë së Kosovës, Dejan Pantiq.

S'KA KOMENTE