Perseri te helmuar ne Gjimnazin e Fierit

Perseri te helmuar ne Gjimnazin e Fierit

3091
SHPËRNDAJE

Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne Shkollen e mesme te pergjithshme Janaq Kilica ne Fier. Disa dhjetra nxenes jane derguar te asfiksuar ne spitalin e Fierit.
Sipas deshmive te nxenesve asfiksimi ka ndodhur ne oren e mesimit dhe ka prekur nje numer te madh te nxenesve. Deri tani mesohet se jane me dhjetra autoambulanca qe kane ardhur  per te marre nxenesit e asfiksuar ne frymarrje. Ne vendngjarje kane shkuar edhe ekseprt te policise se Fierit per te zbardhur rrethanat e ngjarjes dhe shkakun e gjendjes se panikut dhe dhinbjeve te fytit , kolles dhe pamjaftueshmerise se frymarrjes.vetem para disa ditesh ne kete shkolle ndodhi e njejta  ngjarje.Nuk e dime se cfar ka ndodhur kane thene nxenssit por sapo keni ardhur ne klasa nga ora e pushimit dhe kemi ndjere nje ere te rende dhe me pas na shkaktoi acarim ne frymemarrje

S'KA KOMENTE