Perplasen 3 makina ne Fier-Levan

Perplasen 3 makina ne Fier-Levan

2331
SHPËRNDAJE

Tre automjete kanë goditur njëra – tjetrën pak minuta më parë në aksin e vjetër rrugor Fier – Levan 50 metra sapo lë pas kthesën për në Zhupan në drejtim sensi lëvizje drejt Fierit.
Tre automjete që lëviznin nga Qafa e Koshovicës për në Fier kanë përplasur njëra tjetrën si pasojë kanë pësuar dëme materiale por jo viktima
Tre automjetet e përfshira në aksident janë:
Open AA 498 DE
Toyota AA 039 TS
Toyota AB 393 AA

Perplasja e tre mjeteve ka shkaktuar kaos ne qarkullim mjetesh, radha shkon ne drejtim te Fierit dhe ne drejtim te Levanit me afro një kilometër nga dyja anet e qarkullilit
Policia e qarkullimit rrugor dhe ekspertët e kriminalistikës kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për zbardhjen e shkaqet e këtij aksidenti si dhe për normalizimin e qarkullimit rrugorë në kë segment rruge që lidh Fierin me Levanin, e fshatrat e tij si dhe të zonës së Cakranit

S'KA KOMENTE