Perkujtohet ne Fier 5 Maj , dita e deshmoreve

Perkujtohet ne Fier 5 Maj , dita e deshmoreve

207
SHPËRNDAJE

Eshte perkujtuar sot 5 Maji dita e deshmoreve qe dhane jeten ne Luften Nacional Clirimtare. Ne perkujtim te kesaj dite qe simbolizon gjakun e deshmoreve kane marre pjese autoritetet me te larta vendore dhe deputet te Qarkut Fier nga Partia Socialiste Ne nderim te kesaj dite jane zhvilluar homazhe dhe vendosur kurora me lule ne obeliskun e varrezave te deshmoreve ne Fier

S'KA KOMENTE