Perkujtohet 5 Maji , Dita e Deshmoreve ne FIER, mungon opozita

Perkujtohet 5 Maji , Dita e Deshmoreve ne FIER, mungon opozita

356
SHPËRNDAJE

Eshte perkujtuar sot 5 Maji dita e deshmoreve qe dhane jeten ne Luften Nacional Clirimtare. Ne perkujtim te kesaj dite qe simbolizon gjakun e deshmoreve kane marre pjese autoritetet me te larta vendore dhe deputet te Qarkut Fier nga Partia Socialiste dhe Partia Demokratike. Ne nderim te kesaj dite jane zhvilluar homazhe dhe vendosur kurora me lule ne obeliskun e varrezave te deshmoreve ne Fier.Nga te pranishmit eshte vlerësuar 5 majin si ditën simbol të luftës heroike , gjakut të derdhur dhe kontributit të dëshmorëve që dhanë jetën për clirimin e Shqipërisë.

S'KA KOMENTE