Pergjaket Çikago, 9 të vdekur dhe 51 të plagosur

Pergjaket Çikago, 9 të vdekur dhe 51 të plagosur

194
SHPËRNDAJE

 

Përgjaket e diela në Çikago. Siç raportojnë mediat ndërkombëtare, brenda 14 orëve humbën jetën 9 persona dhe u plagosën 51 të tjerë pas 10 ngjarjeve kriminale me të shtëna me armë zjarri.

CNN raporton se sipas të dhënave tragjike, rezulton se Çikago është ndër qytetet me të dhunshme në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Sipas këtij burimi, vetëm në tre orë, nga ora 1:30 deri në 4:30 të mëngjesit, policia regjistroi 10 incidente me armë, ku u plagosën 30 persona dhe humbën jetën 2 të tjerë.

S'KA KOMENTE