Perfundon votimi per zgjedhjen e kreut te ri te PD ne FIER,...

Perfundon votimi per zgjedhjen e kreut te ri te PD ne FIER, shpallet fituesi

3264
SHPËRNDAJE

Eshte mbyllur procesi i votimit per zgjedhjen e kryetarit te deges se partise demokratike ne Fier. Ne gare per kryetar te deges se pd kane qene 2 kandidate dhe me 452 vota eshte shpallur fitues Rrapi Gjika ndersa Vladimir Kajolli mori 344 vota nderkohe qe 8 vota dolen te pavlefshme.

Ne total votuan 804 anetar te partise demokratike.

Proçesi nisi ne ore 09.00 dhe u mbyll ne oren 18:00

Kryetari i ri i deges u zgjodh ne baze te parimit nje anetar nje vote, e para here qe aplikohet nje gje e tille per zgjedhjen e kreut te kesaj force politike.

Procesi i votimit u administrua nga dy komisione, ne dispozicion te zgjedhesve u vendosen 4 dhoma te fshehta dhe nje kuti votimi.

S'KA KOMENTE