Përfundon numërimi në Lushnjë, fiton kandidatja e PS-së Eriselda Sefa

Përfundon numërimi në Lushnjë, fiton kandidatja e PS-së Eriselda Sefa

86
SHPËRNDAJE

Është mbyllur procesi i numërimit të vota edhe në Bashkinë e Lushnjës, ku fituese ka dalë Partia Socialiste.

Në përfundim të numërimit të 157 kutive të votimit, ka rezultuar fituese kandidatja e PS, Eriselda Sefa.

Në Vorë, ku votimi dhe numërimi ishte elektronik u shpall fitues kandidati i PS Blerim Sheraj. Edhe në Rrogozhinë ka fituar kandidati i PS, Edison Memolla.

S'KA KOMENTE