Perfshihet nga zjarri reparti i imazherise ne Spitalin Fier

Perfshihet nga zjarri reparti i imazherise ne Spitalin Fier

452
SHPËRNDAJE

Perfshihet nga flaket reparti i imazherise ne urgjencen e spitalit te Fierit , panik tek pacientet , familjare dhe bluzat e bardha. Nga dritarja e katit te pare e ketij reparti ka dal tym i zi qe ka alarmuar bluzat e bardha.Ne vendngjarje kane mberritur dy mjete zjarrfikese ne perpjekje per shuarjen e zjarrit qe eshte bere i mundur pas nderhyrjes se tyre.

Fier
Informacion paraprak

Sot, rreth orës 10:00, në spitalin Rajonal Fier, në repartin e grafisë, ka rënë zjarr.

Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe shërbimet zjarrfikëse të cilët bënë të mundur fikjen e zjarrit.

Nuk ka persona të dëmtuar.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të rënies së zjarrit.

S'KA KOMENTE