Perfshihet nga flaket nje siperfaqe me ullishte ne “Qafen e Lalarit”

Perfshihet nga flaket nje siperfaqe me ullishte ne “Qafen e Lalarit”

418
SHPËRNDAJE

Nje sipeefaqe e konsiderueshme me ullishta eshte perfshire nga flaket kete pasdite ne Qafen e Lalarit ne Fier. Zjarri eshte kosntatuar nga banoret te cilet kane njoftuar zjarrfikeset per ndihme ne shuarjen e flakeve. Mesohet se deri tani flaket kane djegur bimesi dhe ullishta ndersa influencohet edhe nga era . Ne vendngjarje kane shkuar mjetet zjarrefikese ne perpjekje per te shuar flaket qe rrezikonne edhe disa banesa qw gjenden prane

S'KA KOMENTE