Përfshihet nga flakët fusha e mbetjeve urbane në Lushnjë, tymi “pushton” qytetin

Përfshihet nga flakët fusha e mbetjeve urbane në Lushnjë, tymi “pushton” qytetin

39
SHPËRNDAJE

Fusha e mbetjeve urbane në Lushnjë është përfshirë nga flaket në vendin ku depozitohen mbetjet urbane te qytetit dhe të fshatrave perreth.

Sipas burimeve zjarri ka rënë në kanalin pranë fushës se mbetjeve dhe është përhapur me shpejtesi.

Në vendngjarje ndodhen sherbimet zjarrfikëse, të cilat po punojne per neutralizimin e flakeve si rezultat i te cilave gjithe qyteti eshte nën pushtetin e tymit.

S'KA KOMENTE