Per disa ore “ngriti ne kembe” policine, vetedorezohet i riu qe tentoi...

Per disa ore “ngriti ne kembe” policine, vetedorezohet i riu qe tentoi vetvrasjen me arme

1066
SHPËRNDAJE

Ka përfunduar fatmirësisht pa pasoja në njerëz një pengmarrje me armë që nisi pak para mesnatës në fshatin Zhupan të Fierit. 31-vjeçari Elton Meta, pas konflikteve qe ka pasur me bashkeshorten e tij, ka marre armën dhe është mbyllur në shtëpinë e të vjehrrit, ku fillimisht ishin të pranishëm dhe të gjithë familjarët.Meta kërcënonte më pas se do të vriste veten dhe u desh ndërhyrja e forcave RENEA që të bënin të mundur neutralizimin e tij.Policia evakuoi familjen e bashkëshortes së Metës, ndërkohë që rreth orës 04:00 të mëngjesit, u dorëzua dhe vetë 31-vjeçari. Ai ka qëlluar një herë me armë në ajër, në mometin që RENEA po shkonte drejt banesës për të negociuar dorëzimin.

Fier

Falë negociatave të Strukturave të Policisë Vendore Fier, Prokurorit të çështjes dhe ekipit negociator të Reneas, dorëzohet shtetasi E. M.

U sekuestrua në cilësinë e provës materiale arma e zjarrit tip automatikë dhe një gëzhojë.

31-vjeçari u shoqërua në Komisariatin e Policisë Fier për sqarimin e rrethanave dhe kryerjen e veprime të mëtejshme hetimore.

S'KA KOMENTE