Partia Socialiste ne Fier peson ndryshim, ja kush vjen ne krye te...

Partia Socialiste ne Fier peson ndryshim, ja kush vjen ne krye te selise roze

7898
SHPËRNDAJE

Zgjedhjet parlamentare po afrojne nderkohe qe partia socialite ka ndezur motoret e fushates per perfaqsimin me alternativa te reja ne kete qytet

Emri i Petro Kocit vjen ne drejtimin e socialisteve fierak per ti dhene nje impuls te ri dhe te fuqishem elektoratit te majte .Koci ka zvendesuar ne kete detyre te re dy te deleguarit e meparshem ne krye te socialisteve fierak Xhevit Bushin dhe Adelina Ristenb
kryesia dhe Edi Rama ka besuar me unanimitet edhe te socialisteve fierak dejtimin e selise roze ne Fier nga Petro Koci.
Petro Koci eshte nje emer i njohur per te ghithe fieraket dhe nje figure karizmatike pasi ka desjtuar seline roze ne periudhat me te veshtira prej kohes kur ne krye te PSSH drejtohej nga Fatos Nano. Nga 2014 Petro Koci mban postin e zv.ministrit të Mbrojtjes, është zgjedhur dy herë Sekretar Organizativ dhe tashmë kryetar i PS në Fier.

S'KA KOMENTE